Plusy prowadzenia działań w Google+

O.

Google plus jest wciąż niedocenianym serwisem społecznościowym, jednak jeśli poważnie myślisz o działaniach content marketingowych, poświęć chwilę na odkrycie jego funkcjonalności.

Odpowiednio prowadzona aktywność na tym portalu z pewnością korzystnie wpłynie na widoczność Twojej marki w sieci.

Jak wykorzystać potencjał serwisu?

Wchodź w interakcję

Okaż swoje zainteresowanie i weź udział w dyskusji, szczególnie gdy ktoś skomentuje lub udostępni Twój post. Dzięki temu będziesz bardziej widoczny i zwiększysz szansę na wzrost zaangażowania na Twojej stronie.

Używaj hashtagów

Hashtagi obecne są również w serwisie społecznościowym Google’a. Używaj ich z rozsądkiem, aby użytkownicy łatwiej mogli znaleźć Twoje posty. Możesz też śledzić tagi, które Cię interesują (wystarczy np. kliknąć na konkretny hashtag) i udzielać się w dyskusji na innych profilach.

Dodawaj duże, jasne zdjęcia

Dzięki temu Twoje posty będą znacznie bardziej widoczne. Posty z dużymi zdjęciami są chętniej udostępniane i komentowane. Sprawdza się to o wiele lepiej, niż np. posty z linkiem i niewielką grafiką.

Formatuj tekst

Google + umożliwia podstawowe formatowanie tekstu, zarówno w postach, jak i komentarzach. Jak to zrobić? Umieszczenie tekstu pomiędzy gwiazdkami „*”, pogrubia go, aby pochylić tekst, wystarczy zapisać go pomiędzy znakami „_”, natomiast dodanie tekstu pomiędzy myślnikami, sprawia, że tekst jest przekreślony.

Łatwy sposób na formatowanie tekstu we wpisach na G+

Sformatowany tekst w opublikowanym wpisie

Dzięki podstawowemu formatowaniu możesz urozmaicić swój wpis lub wskazać ważne rzeczy, które wymagają podkreślenia.

Kieruj posty do konkretnych odbiorców

Im więcej obserwatorów masz w serwisie Google’a, tym większa szansa na pojawienie się na wyższych pozycjach w wynikach wyszukiwania. Niezbędna jest więc regularna aktywność i kierowanie wpisów do określonej grupy docelowej. Obserwuj konkurencyjne profile, udzielaj się w dyskusjach i sprawdź, które wpisy cieszą się największą popularnością wśród odbiorców, na których najbardziej Ci zależy. Bądź aktywny i widoczny w G+.

Doceń potencjał kręgów

Dzięki kręgom można „posegregować” odbiorców i dostarczać im kontent, który będzie najbliższy ich zainteresowaniom. Można np. utworzyć krąg, w którym znajdą się tylko kobiety lub tylko mężczyźni. Można też tworzyć kręgi z użytkownikami w danym przedziale wiekowym. Dzięki temu, udostępniając post, można skierować go tylko do konkretnych kręgów. Jest to doskonała opcja np. dla branży ecommerce.

Możesz też śledzić dyskusje, jakie wywiązują się pomiędzy użytkownikami danych kręgów. Dzięki temu znacznie łatwiej stworzysz skuteczne wpisy, skierowane do konkretnych odbiorców.

Wzmiankuj o osobach lub markach

Od czasu do czasu oznaczaj innych użytkowników w swoich postach. Otrzymają oni powiadomienie, dzięki czemu wzrasta prawdopodobieństwo, że zaangażują się pod Twoim wpisem.

Obserwuj wpisy „Na topie”

W ustawieniach serwisu możesz ustawić, jak często będą Ci się pojawiać posty, które są najchętniej komentowane lub udostępniane. Jeśli zależy Ci na zwiększeniu widoczności Twojej marki, rozpocznij konwersację pod jednym z tych wpisów. Możliwe, że uda Ci się pozyskać nowych obserwatorów Twojego profilu.

Sprawdzaj, kto udostępnia Twoje wpisy

Przy każdym z opublikowanych postów możesz rozwinąć listę z dodatkowymi funkcjami, jak np. edycja posta, wyłączenie komentarzy i udostępnień, czy sprawdzenie, kto podał dalej Twój wpis. Aby odkryć ostatnią ze wspomnianych funkcji, wystarczy kliknąć w ostatnią pozycję na liście „wyświetl echo”.

Pojawi Ci się wówczas graf, pokazujący bezpośrednie udostępnienia z Twojej strony oraz udostępnienia od osób, które podzieliły się Twoim postem. W centrum grafu znajduje się oryginalny post, od którego odchodzą okręgi z nazwiskami osób udostępniających post. Jeśli inni użytkownicy udostępniają wpis od kogoś, w kręgu tej osoby znajdą się mniejsze koła z imionami kolejnych użytkowników.

Wykorzystaj Google Authorship

Posty opublikowane w Google +, natychmiast są indeksowane. Przypisywanie autorstwa treściom wyświetlanym w wynikach wyszukiwania jest doskonałym sposobem na wypozycjonowanie generowanego contentu. Imię i nazwisko autora wraz z jego zdjęciem, widoczne przy każdym wpisie, sprawiają też, że tekst odbierany jest jako bardziej rzetelny i wiarygodny. Więcej o przypisywaniu autorstwa znajdziesz pod poniższym linkiem: https://plus.google.com/authorship

Korzystaj z dostępnych narzędzi

Dzięki Google Hangout (videoczat) możesz nawiązać bezpośredni kontakt z odbiorcami. Organizujesz szkolenia, webinary, a może chcesz zorganizować dla użytkowników sesję, w której będą mogli zadać Ci kilka pytań? Wspomniane narzędzie jest doskonałym rozwiązaniem. Możesz je wykorzystać nie tyko jako czat, ale również jako kanał do prezentacji nowego produktu.

Zobacz, czym jest hangout:

Google + wciąż uznawane jest za niszowy portal społecznościowy. Warto jednak przyjrzeć mu się bliżej i już dziś rozpocząć działania w serwisie. Poświęć czas, aby zapoznać się z jego wszystkimi funkcjonalnościami, a z pewnością zobaczysz efekty w przyszłości.

Photo by Mitchell Luo on Unsplash

Twoja firma musi się komunikować,

ale słowa więzną Ci w gardle? Sprawdź, jak możemy Ci pomóc.