Content marketing, czyli co?

O.

– Czym się zajmujesz?
– Content marketingiem.
– Aaaa fajnie, hmm, czym?!

Niemal 90% moich rozmów ze starymi przyjaciółmi, przebiega według powyższego scenariusza. Potwierdza to, że osoby nie zajmujące się na co dzień marketingiem, nie mają pojęcia czym jest to zjawisko (dowodzi to także, że mam wciąż kilku znajomych spoza branży, uff ;)).

Beata Twardowska

Paź 18, 2013

Czym jest content marketing?

Najłatwiejszym sposobem na rozszyfrowanie tego pojęcia, jest spojrzenie na sytuację okiem konsumenta. Dlaczego? Ponieważ każdy z nas robi zakupy i wie jak to jest lubić jedne marki, a innych nie znosić. Zgodzicie się chyba, że era tradycyjnej reklamy, w której brandy przekonywały nas, że ich produkt jest najlepszy, bo jest, dawno minęła?

Obecnie klient w momencie podejmowania decyzji zakupowej nie potrzebuje zachwalania, domaga się konkretnych, użytecznych informacji. I tu wkracza content marketing, który opiera się na tworzeniu i dystrybuowaniu ważnych, wartościowych dla odbiorcy informacji, w celu przyciągnięcia uwagi i zyskania jego uznania. Jest to forma zarówno docierania do nowych klientów, jak i dbania o tych dotychczasowych. Jest to sposób na zbudowanie trwałej relacji.

Pamiętaj więc, drogi sprzedawco, że dzięki dobrze zaplanowanemu i poprowadzonemu content marketingowi nie tylko zapracujesz na miano dostawcy wartościowych treści, lecz także zyskasz grono wiernych odbiorców. Ci nie poprzestaną na czytaniu, lecz będą dzielić się treścią ze swoimi znajomymi, przyczyniając się w ten sposób do wzrostu potęgi Twojego imperium!

Pamiętaj także, że każda marka ma jakąś historię do opowiedzenia. Ta, która zrobi to najlepiej, wygrywa.

PS. Jeśli nadal nie wiecie czym jest content marketing – dajcie znać, spróbujemy coś na to zaradzić.

Photo by S O C I A L . C U T on Unsplash

Twoja firma musi się komunikować,

ale słowa więzną Ci w gardle? Sprawdź, jak możemy Ci pomóc.